+420 605 254 730, +420 603 700 593

Estetická stomatologie

V zájmu klienta je důležité zub nejen dobře ošetřit, ale zajistit mu i kosmeticky a esteticky vyhovují vzhled a to především na předních úsecích chrupu. Z tohoto důvodu používám pouze  moderní a kvalitní stomatologické materiály. V rámci estetické stomatologie provádím jak bělení zubů, tak bílé výplně takovým materiálem, který bude pacientovi ve všech směrech vyhovovat. Výplně se aplikují vždy po odvrtání zubního kazu. V případě, že zuby pacienta jsou příliš zažloutlé, nepomůže bělení ani pískování doporučuji aplikaci fazet. Ty se dají použít i tehdy kdy jsou zuby špatně tvarované a mají neestetický povrch. Nejčastěji se používají fazety keramické.

Moderním a vysoce estetickým materiálem jsou kompozitní nebo-li bílé výplně, které je možno zhotovit na kterémkoliv zubu v dutině ústní. Estetickou výplní lze nahradit část zubu, která byla odstraněna spolu se zubním kazem. Ošetření kompozitem je možné docílit věrohodné náhrady ztraceného původního zubu. Ve srovnání s klasickou amalgámovou výplní mají řadu výhod, například při odstranění kazu stačí odvrtat pouze část poškozenou kazem. Tento způsob je šetrný, protože umožňuje velmi dobrou mechanickou i chemickou vazbu materiálu k zubu. Kompozitní výplň zub zpevní, proto je vhodná pro různé druhy defektů. V případě, že stěny po odstranění kazu jsou příliš oslabené, nelze kompozitní výplň použít a je třeba přistoupit ke zhotovení keramické korunky.

Výhodou kompozitních materiálů je, že neobsahují žádnou rtuť, tvar materiálu se ani časem nemění, barva je dostupná v celé řadě různých odstínů a díky tomu je možné zhotovit výplň v předním úseku zubů tak, že zub je k nerozeznání od zdravého. Kompozitní bílé výplně tuhnou ihned za pomoci speciálního světla, tudíž zde odpadá složité míchání. Touto metodou je možné dosáhnout skutečně vysoce estetického účinku.

Bělení zubů

Před samotným bělením je třeba, aby pacient podstoupil celkové vyšetření chrupu, je nutné provést opravení případných kazů a citlivých krčků, odstranit zubní kámen ze všech zubů, aby bělení mělo správný účinek. Metoda bělení je založena na aplikaci bělícího gelu na zuby, gel je schopen barevně ovlivnit pouze zubní tkáň, na barvu výplní ani bílých nereaguje a pak je třeba provést jejich výměnu. provádíme i vnitřní bělení devitalizovaných/mrtvých zubů/,které jsou tudíž tmavší. Předem ale každého pacienta upozorňuji, že vybělení zubů je individuální a neznamená to, že u každého pacienta ihned nastane převratná změna, protože reakce bělení působí na každého pacienta jinak.